Chelatacja szansą do powrót do zdrowia

Chelatacja szansą do powrót do zdrowia

19 December 2021 0 By Maria

Każdy wiek rządzi się swoimi prawami. Wraz z mijającymi latami zwiększa się ryzyko wystąpienia przeróżnych jednostek chorobowych. Upływający czas ma wpływ na każdego, a nie ma osoby, która nie chciałaby przeżyć swojego życia w zdrowiu. Niestety pewne czynniki mogą zaburzyć tę wizję. Siedzący tryb życia, zbyt mała aktywność fizyczna, nieodpowiednia dieta, niska podaż witamin i składników mineralnych, stres – mogą składać się na rozwój takich schorzeń jak miażdżyca kończyć, miażdżyca tętnic wieńcowych, demencja, czy też zatrucie metalami ciężkimi. Sposobem na wygraną walkę z powyższymi jednostkami chorobowymi może się okazać chelatacja.

Na czym polega terapia chelatowa?

Chelatami są niektóre związki chemiczne, na przykład EDTA, które mają za zadanie wiązanie jonów metali w organizmie. Ponadto posiadają one zdolność pozbywania się różnego rodzaju toksyn oraz jonów wapniowych, które są przyczyną powstawania złogów miażdżycowych – zarówno tych w obrębie kończyn, naczyń wieńcowych, czy naczyń mózgowych. W związku z powyższym chelatacja jest wykorzystywana do leczenia, ale także do profilaktyki wspomnianych problemów. Opisywana terapia kierowana jest do osób ze stwierdzoną miażdżycą, przy objawach demencji, chorobach układu krążenia, zatruciach metalami ciężkimi oraz w prewencji nowotworów. Chelatacja jest zabiegiem, do którego kwalifikuje lekarz z prawem wykonywania zawodu. Na wizytę należy udać się z pełną dokumentacją medyczną, którą lekarz może zechcieć poszerzyć o dodatkowe badania. W praktyce terapia ta wygląda jak podanie kroplówki z odpowiednio przygotowanym roztworem chelatującym. Lekarz zwykle zleca serię zabiegów i kwestią indywidulną jest, kiedy odczujemy efekty, natomiast jest wiele osób, którym chelatacja poprawiła jakoś życia.

Wady i zalety chelatacji

Terapia chelatowa jest dostępna dla szerokiego grona osób zmagających się ze wspomnianymi chorobami, ale także jako forma ich profilaktyki. Ogromną zaletą jest fakt, że cały proces odbywa się pod okiem doświadczonego personelu medycznego. Ponadto sam zabieg nie jest zbyt inwazyjny. Działanie niepożądane jakie można doświadczyć w trakcie wlewów to pieczenie odczuwane wzdłuż żył, jednak jest to typowe dla tego typu leczenia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że chelaty mogą wiązać się z substancjami niezbędnymi dla organizmu, dlatego konieczne jest wprowadzenie suplementacji, która również jest kontrolowana w toku terapii.

Czy chelatacja jest warta uwagi?

Terapia chelatowa jest dostępna dla osób niemalże w każdym wieku. Warto rozważyć jej zastosowanie, szczególnie kiedy inne metody poprawy stanu zdrowia okazują się nieskuteczne bądź niewystarczające. Poprawa krążenia, którą oferuje powyższa terapia, w konsekwencji poprawia jakoś życia na wielu płaszczyznach, bowiem mowa tu nie tylko o zwycięstwie z miażdżycą, ale to także obniżenie ciśnienia tętniczego, zmniejszone ryzyko udarów i zawałów, polepszenie jakości snu i wiele, wiele innych.