Jak zabezpieczyć przydomowy garaż?

Jak zabezpieczyć przydomowy garaż?

3 December 2021 0 By Maria

Niejednokrotnie mamy sytuację, że musimy dokonać pewnych napraw naszego samochodu, wyregulować rower, albo uciąć kawałek deski. Zazwyczaj podczas cięcia różnych przedmiotów, towarzyszy nam mnóstwo kurzu, albo iskier. Czy chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć pozostałą część mieszkania albo garażu? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Gdy sypią się iskry podczas szlifowania

Niestety w większości sytuacji, o jakiejkolwiek formie zabezpieczenia, naszego przydomowego stanowiska pracy, myślimy w momencie przyłożenia szlifierki, lub piły do ciętego materiału. Wtedy gorączkowo staramy się zrobić jakieś prowizoryczne zabezpieczenie przed tryskającymi snopami iskier. Zazwyczaj kończy się to tak, że wszystko dookoła jest ubrudzone, a sprzątanie zabiera nam więcej czasu, niż sama naprawa.

Istnieje jednak sporo gotowych rozwiązań, które od lat są stosowane w przemyśle. Wyśmienitym sposobem, który ochroni resztę danego pomieszczenie przed sypiącymi się iskrami, może być zastosowanie ochronnych kurtyn paskowych. Tysiące fachowców z całego świata, nie mogą się mylić co do tego rozwiązania. Nie zabierają nam światła, ponieważ są wykonane z przezroczystego tworzywa. Dodatkowo ich przezroczystość sprawia, że pomieszczenie nie kurczy się optycznie.

Takie kurtyny możemy także użyć do ochrony wejścia do budy naszego psa. Elastyczny materiał sprawia, że są to kurtyny o uniwersalnym zastosowaniu. Z pewnością każdy domowy majster znajdzie szerokie zastosowanie do ich użycia. Oprócz zabezpieczenia przed niebezpiecznym pyłem i gorącymi iskrami, od których może dojść do niechcianego pożaru, należy przyjrzeć się także innym formom zabezpieczenia naszego warsztatu.

Zadbaj o bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Odpowiednia wentylacja, również jest kluczowa, szczególnie w przypadku malowania różnych elementów. Garaże mają tę zaletę, że w takich sytuacjach zwyczajnie otwieramy bramę wjazdową. Jeśli jednak nie chcemy tego robić, należy pomyśleć o instalacji odpowiedniego nawiewu.

Niestety podczas różnych prac naprawczych, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Czasem, nawet najlepsze zabezpieczenia nie pomogą. Może dojść do pożaru, szczególnie kiedy operujemy z rozgrzanym metalem. Oprócz standardowej gaśnicy genialnym rozwiązaniem stały się kule gaśnicze, które wystrzeliwują proszek gaśnicy w momencie kontaktu z ogniem i wzmożonym ciepłem. Jest to naprawdę wyjątkowe rozwiązanie, które może nas uchronić przed pożarem, na przykład z powodu tlącej się iskry w kącie naszego garażu.

Sposobów na zabezpieczenie przydomowych garaży jest bardzo dużo, a my podaliśmy tylko kilka naszych ulubionych. Mam nadzieję, że skorzystasz z naszych porad, a kolejne majsterkowanie będzie bezpieczne jak nigdy dotąd.