Kocyk Minky – dlaczego stał się bestsellerem wśród artykułów dla dzieci?

Kocyk Minky – dlaczego stał się bestsellerem wśród artykułów dla dzieci?

24 December 2021 0 By Maria

Kocyk Minky od dawna jest bestsellerem wśród produktów dla małych dzieci. Zawdzięcza to ogromnej ilości zalet, dotyczących zarówno pięknego wyglądu, jak i swoich właściwości. Jego uniwersalność sprawia, że z powodzeniem zastępuje kołderki, ale też może służyć jako mata do zabawy na podłodze, a nawet trawie. Czym dokładniej jest tak popularny kocyk minky?

Tkanina, z jakiej powstaje kocyk minky, jest niesamowicie miękka i to z pewnością zachęca większość rodziców do jej zakupu. Kojarzy się z polarem, chociaż ma od niego dużo lepsze właściwości. Przyjemny w dotyku materiał posiada swój znak szczególny, jakim są równie miękkie wypustki w postaci wytłoczonych kropek. Plusem jest również możliwość łączenia minky z innymi materiałami, co pozwala stworzyć dwustronne kocyki. Z jednej strony może być on idealnie mięciutki i przyjemny w dotyku, a z drugiej strony posiadać dowolny, gładki materiał bez wytłoczeń. Sprawia to, że może być wykorzystywany na przeróżne sposoby, jednocześnie nie tracąc na swoich właściwościach. 

Jego dużą zaletą jest odporność na zniszczenia i łatwość w utrzymaniu w czystości. Kocyk minky nadaje się do prania w pralce i nie traci przy tym na swoich zaletach. Kolor, wzór oraz jakość tkaniny pozostaje nienaruszona, co sprawia, że przy odpowiedniej pielęgnacji będzie służyć przez wiele lat. Mimo że materiał wydaje się masywny i gruby, to jest bardzo lekki i szybko schnie.

Czy Kocyk Minky jest ciepły?

Kocyk minky zdecydowanie należy do ciepłych produktów. Będzie dobrym wyborem do wózka na jesienne spacery lub na sanki zimą. Materiał ten jest też świetną opcją do nakrycia malucha podczas drzemki, ale nie zaleca się wykorzystywać go do całkowitego zastąpienia pościeli. Jest to jednak produkt, który ma ogromną ilość zastosowań, a jego grubość i miękkość sprawia, że stanowi idealne podłoże do zabawy na podłodze. Izoluje od zimna, dzięki czemu można spokojnie wyłożyć nim łóżeczko, wózek lub użyć jako maty do leżenia czy przewijania w niespodziewanym miejscu. 

Czy Kocyk Minky nada się dla niemowlaka?

Zdecydowanie tak! Jest hipoalergiczny, więc nie ma ryzyka, że wywoła u niemowlaka reakcję alergiczną. Bardzo łatwo go utrzymać w czystości, a wszelkiego rodzaju plamy bardzo łatwo się zmywają. Miękkość materiału ułatwi otulenie malucha przed zaśnięciem, a piękne wzory dopełnią wystrój dziecinnego pokoju. W związku z dużą wytrzymałością, ale też lekkością materiału, kocyk minky jest stworzony do zabierania go ze sobą na spacery, do ogrodu, czy na dłuższe wycieczki.