Kołobrzeg na wczasy i wakacje

Kołobrzeg na wczasy i wakacje

21 February 2022 0 By Maria

Zaczynasz powoli myśleć o tegorocznych wakacjach? Nie wiesz, na jaką nadmorską miejscowość się zdecydować? Koniecznie weź pod uwagę Kołobrzeg, który przez wielu nazywany jest najpiękniejszym miastem nad Bałtykiem!

Gdzie leży Kołobrzeg?

Kołobrzeg to nie tylko nadmorska miejscowość, ale również uzdrowisko, a to oznacza, że panuje tutaj wyjątkowy klimat, który może przynieść wiele dobrego dla naszego zdrowia. Samo miasto znajduje się u ujścia rzeki Parsęty do Zatoki Pomorskiej i podaje się, że jest jednym z najstarszych na Pomorzu Zachodnim, ponieważ pierwsze ślady osadnictwa pochodzą z 880 roku.

Dlaczego to Kołobrzeg jest odpowiedni na wczasy i wakacje?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, w Kołobrzegu panuje wyjątkowy klimat, który może pozytywnie wpłynąć na nasz organizm, więc na pewno pobyt tutaj to szansa na odpoczynek i podreperowanie swojego zdrowia. Co więcej, to właśnie noclegi w Kołobrzegu oferowane są w bardzo szeroki wyborze i każdy z nas ma szansę znaleźć dla siebie odpowiednie rozrywki.

Nie sposób także pominąć pięknej i bardzo długiej plaży, która zapewni miejsce do odpoczynku każdemu, czy łatwego dostępu do morza i szans na to, by zażywać kąpieli do woli. Kołobrzeg słynie również z możliwości wypożyczenia sprzętu wodnego, rowerów, czy nawet quadów. Dzięki temu można świetnie wykorzystać czas spędzony nad polskim morzem i zapewnić sobie dużo dobrej zabawy.

Atrakcje w Kołobrzegu – co na nas czeka?

Kołobrzeg zachwyca również mnogością wyjątkowych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Przede wszystkim mowa tutaj o molo, którego konstrukcja ma długość 220 m oraz 9 m szerokości. Godna uwagi jest również latarnia morka, z której szczytu rozlega się piękny widok na morze i całe miasto, czy nawet park im. Stefana Żeromskiego. Jakby jeszcze było mało, to warto też pomyśleć o wizycie w Oceanarium, Muzeum Oręża Polskiego, czy nawet w parku wodnym.

A jak noclegi w Kołobrzegu?

Okazuje się, że i w tym przypadku każdy z nas będzie miał powody do zadowolenia, ponieważ w Kołobrzegu baza noclegowa została bardzo dobrze rozbudowana. Do wyboru czekają nie tylko apartamenty w Kołobrzegu dla par, ale również kwatery prywatne dla rodzin z dziećmi, czy domki letniskowe i pensjonaty dla większych grup. Co ciekawe, noclegi dla większej ilości osób zawsze oferowane są z rabatami, więc możemy liczyć na znacznie przystępniejsze ceny i to niezależnie od tego, czy planujemy swój urlop przed szczytem sezonu, w jego trakcie, czy też po.