Obróbka kamieni naturalnych.

Obróbka kamieni naturalnych.

23 December 2021 0 By Maria

Granit możemy obrobić przy użyciu rożnych metod. Popularnym zabiegiem jest polerowanie jest to najczęściej spotykana obróbka granitu. Do szlifowania używa się specjalnych kamieni o rożnych granulacjach,do uzyskania idealnego poleru należy ostatnią frakcje powtórzyć dwa razy. Tarcze z kamieniami szlifującymi obracają się z bardzo dużą prędkością nadając surowcowi gładkość oraz glebie koloru granitu. Wypolerowany granit charakteryzuje się niska nasiąkliwością,idealnym połyskiem ,odpornością na ścieranie oraz zarysowania.

Następnym rodzajem obróbki granitu jest płomieniowanie granitu,używa się do  tego specjalistycznego palinka,struktura granitu po takiej obróbce jest szorstka,cechując się właściwościami antypoślizgowymi. Granit palony jest najczęściej używany na schody zewnętrzne ze względu na walory antypoślizgowe. 

Kolejna metoda obróbki granitu jest szczotkowanie

Szczotkowanie to jeden z rodzajów obróbki kamienia, który pozwala uzyskać chropowatą i antypoślizgową strukturę, jego powierzchni w sposób mechaniczny. To technika, dzięki której powierzchnia kamienia zyskuje także bardziej intensywne nasycenie barw. Powierzchnia szczotkowana wyróżnia się nie tylko zaletami praktycznymi, ale także posiada walory estetyczne sprawiając, że kamień staje się przyjemny w dotyku.

https://nagrobkilubelskie.pl/nagrobki-bilgoraj-kamieniarstwo/

https://nagrobkilubelskie.pl/nagrobki-janow-lubelski-kamieniarstwo/