Uchwyty meblowe jako dekoracja

Uchwyty meblowe jako dekoracja

18 January 2022 0 By Maria

poszczególnych pomieszczeń nie jest prostym zadaniem, gdy okazuje się, że wybór stylów i wykończeń daje nieograniczone możliwości. Nie inaczej sprawa przedstawia się w przypadku dopasowania szczegółów. Te często mają tendencje do cichego odmieniania charakteru wnętrz. Nie inaczej jest w przypadku uchwytów meblowych.

Mały dodatek

Uchwyty meblowe do niedoceniany element w projektowaniu wnętrz. Bardzo często lekceważmy ich wybór, stawiając na najprostsze rozwiązania z oferty. Oczywiście nie dopatrujmy się niczego złego w minimalizmie, o ile jest on świadomy. Jednak warto spojrzeć na uchwyty meblowe z trochę innej perspektywy. Oprócz ich praktycznej, niezbędnej do użytkowania mebli funkcji, dostrzeżmy w nich walory dekoracyjne. To właśnie najmniejsze, często niedostrzegalne na pierwszy rzut oka elementy, uwydatniają zalety wnętrza, podkreślają ogólny zamysł na jego urządzenie oraz same w sobie stanowią ozdobę pomieszczeń

Dla każdego stylu

Klasyczne wykorzystanie uchwytów skupia się na jak najwierniejszym oddaniu stylu mebla. I tak białe, eleganckie szafy, znajdujące się w pomieszczeniach stylizowanych na szlachetny glamour, zostaną świetnie uzupełnione przez uchwyty imitujące kryształy, gałki ozdobione małymi diamencikami, czy proste podłużne uchwyty z dodatkiem świecących ozdób. Do pokoju dziecięcego kryształ zamienimy na fantazyjne kształty. Uchwyty przypominające błękitne chmurki, kolorową tęczę, czy nawet klocki lub różne figury geometryczne z pewnością spodobają się najmłodszym. W stylu vintage stawiamy na drewniane gałki lub skórzane, elastyczne uchwyty. Natomiast industrialny wystrój wymagać będzie sięgnięcia po proste, metalowe wzory.

Eklektyzm

Dla tych, którzy nie lubią trzymać się schematów również jest wyjście. Kombinowanie i mieszkanie stylów właśnie dzięki uchwytom meblowym jest ciekawym rozwiązaniem, aby nadać na przykład swojej szafie unikalnego charakteru.