Wygodne łóżko do sypialni- jak wybrać odpowiednie?

Wygodne łóżko do sypialni- jak wybrać odpowiednie?

22 August 2021 0 By Maria

Sen, przeciętny człowiek przeznacza na niego aż 1/3 życia. Warto więc byłoby zastanowić się nad  jego jakością. Jak wybrać wygodne łóżko i materac do sypialni? Jakie są typy łóżek? Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając ten mebel do swojego mieszkania? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do dalszej części artykułu.

Rodzaje łóżek.

Obecnie na rynku jest ogromny wybór łóżek. Dostępne są modele w różnych rozmiarach, kolorach a nawet kształtach. Często posiadają też dodatkowe funkcje jak dobudowane szafki nocne czy pojemniki do przechowywania. Wyróżniamy cztery podstawowe typy łóżek  :

  • łóżka metalowe – cechuje je dość lekka konstrukcja, świetnie sprawdzają się we wnętrzach industrialnych bądź utrzymanych w stylu prowansalskim.
  • łóżka drewniane tapicerowane – wykonane z drewna, powleczone tkaniną tapicerską, najczęściej posiadają wygodny zagłówek, nadają przytulności wnętrzom. Są wygodne i stabilne, nie posiadają ostrych,  twardych krawędzi. Dostępne są modele posiadające dodatkowy pojemnik bądź szuflady do przechowywania np. pościeli. Dzięki szerokiej gamie obić w wielu wzorach i kolorach, można dobrać model dopasowany do każdego stylu wnętrza.
  • sofy rozkładane – są tapicerowane ,sprawdzą się w kawalerkach i niewielkich mieszkaniach, gdzie często pokój dzienny stanowi równocześnie sypialnię. Występują także w wersji narożnikowej ,oraz z pojemnikiem na pościel.
  • łóżka drewniane – wykonane najczęściej z drewna sosnowego bukowego lub dębowego. Te ostatnie mogą służyć przez naprawdę długie lata. Drewniane łóżka najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, rustykalnym bądź skandynawskim.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając łóżko?

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w domu. Zazwyczaj kupowany raz na długie lata, dlatego warto dobrze przemyśleć tę inwestycję. Tak, wybór odpowiedniego łóżka i materaca to inwestycja w dobry sen, odpowiednią regenerację a co za tym idzie również nasze zdrowie. Przed przystąpieniem do zakupów warto najpierw zadać sobie kilka pytań, które usprawnią wybór. Po pierwsze: Jaki typ łóżka nas interesuje? Po drugie należy dostosować jego wymiary i wygląd, tak by pasowały do estetyki wnętrza. Łóżko dobrze dobrane do stylu pomieszczenia może stanowić efektowną dekorację, szczególnie w tej roli sprawdzają się łóżka tapicerowane. Po trzecie i najważniejsze to dobrać materac o odpowiedniej budowie i stopniu twardości, dostosowanym do naszych potrzeb (warto wypróbować produkt przed zakupem). Dobrze dobrane łóżko jest gwarancją wygody i pełnej regeneracji podczas nocnego odpoczynku.